KALICI GÜZELLİK İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Gelişen son teknolojiyle birlikte, günümüzde artık dolgu yada dövme özelliğini yitirdiği için çok daha doğal  ve organik tekniklerle doğal kaş görünümü yapılmaktadır.

Kaşların kıl yapısına ve rengine göre, pigmentler seçilmekte  kişinin yüz şekli ve kaş yapısına göre estetik bir biçimde yeniden şekillendirilmektedir.

18 yaşını geçmiş kadın yada erkek hem estetik görüntü anlamında hem de görüntü anlamında, yada sağlık problemi olan  ayrıca kemoterapi, alopesi gibi hastalıkarda tedavi görmüş kişilerin dahi tek kulanımlık iğnelerle steril ortamda güvenle yaptırabileceği profesyonel bir uygulamadır.

Kalıcı güzellik ile ilgili bilinmesi gerekenler, kalıcı makyaj

AVANTAJLARI NELERDİR?

Gerek ev hanımları gerekse çalışan bayanların ,sabahları ve yoğun çalışma temposundan gün içinde makyaj yapmaya fırsat bulamayan hanımlar için ciddi bir avantaj. Ayrıca makyaj masrafınızıda azaltmış oluyorsunuz. Yazları deniz, havuz ve duş sonrası silinmiyor olmasıda rahatlıklarından bir tanesi.

KALICI MAKYAJIN KALICILIK SÜRESİ NE KADARDIR?

Kişinin cilt yapısına ve yaşına göre kullanım süresi değişmektedir.Ortalama kaş kullanımı 1 ile 2 yıl,Eyeliner 2 ile 3 yıl,Dudak uygulaması da 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.Burda yine havuz ,deniz,solaryum,sauna ve hamam gibi etkenler kullanım süresini değiştirebiliyor.

KAŞ MODELLERİNDE SON TRENDLER NELERDİR?

Kavisli,kalın ve düz kaşlar revaçta olmasına rağmen aslında yüz şekline yapısına göre tasarlanmış, ön çizim yapılarak kişinin kendi tercihine göre modeller değişebilir.

Kalıcı güzellik ile ilgili bilinmesi gerekenler, kalıcı makyaj

DÖVME,DEN FARKI NEDİR?

Kişinin canı yanmadan,kanama olmadan ve ciltte tahribat yaratmadan tek kullanımlık iğneler ve organik boyalarla kıl görüntüsü verilerek yapılan profesyonel bir uygulamadır.

Dolayısı ile kaşlarda dövme boyası kullanıldığı zaman uzun yıllar ciltde kaldığı gibi mavi ve yeşile dönme gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz ve kaş şeklinizi modaya göre çok değiştiremezsiniz.

DÖVME YAPILMIŞ BİR KAŞA KIL TEKNİĞİ UYGULAMASI YAPILABİLİRMİ?

Bu gibi durumlarda yapılmış olan dövmeyi gördükten sonra yapılabilir yada yapılamaz diyebiliriz.Rengi solmuş ise üzerine yeni bir tasarım yapılarak kıl tekniği uygulaması yapılabilir,fakat renk çok belirgin ise ilk önce silme işlemi yapılarak bir kaç seans ondan sonra temizlenmiş kaşın üzerine yeni uygulama yapılabilir.

Kalıcı güzellik ile ilgili bilinmesi gerekenler, kalıcı makyaj

UZUN SÜRELİ KALICI MAKYAJ YAPTIRMAK İSTEYEN KİŞİLERE TAVSİYELERİMİZ

Her kalıcı makyaj yapıyorum diyen kişilere araştırma yapmadan,uzmanın  uygulamalarına bakmadan ve hatta ön çizim yaptırmadan uygulamaya geçmemeniz.Çünkü uzun süreli kalıcı bir makyaj olduğu için yapılacak en ufak hata kişinin mimiklerinden ,yüz hatlarına kadar herşeyi etkilemektedir.Olumsuz etkilenmemeleri için bu işi profesyonel yapan kişilerle görüşüp tercihlerini ona göre yapmalarını öneririm.

SİBEL DEMİR

yorum Yap